W Poznaniu stanie pomnik poety Klemensa Janickiego

  W Poznaniu stanie pomnik poety Klemensa Janickiego

  BART

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Poznaniu zostanie postawiony kolejny pomnik. Na placyku u zbiegu ulic 23 Lutego, Masztalarskiej i Zamkowej pojawi się pomnik poety Klemensa Janickiego. Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, Oddział w Poznaniu właśnie uzyskało pozwolenie władz miasta na jego postawienie.
  - Poprzez umiejscowienie tego monumentu chcemy nie tylko przypomnieć jednego z najwybitniejszych poetów polskiego renesansu, działającego także w naszym mieście - mówi Andrzej Kaszubkiewicz, prezes poznańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. - Naszą intencją jest również zwrócenie uwagi na fakt historyczny, jakim jest znacząca rola Poznania na mapie kultury, nauki i sztuki w Polsce okresu odrodzenia - dodaje.

  Artyści, którzy chcieliby zaprojektować pomnik K. Janickiego mogą wziąć udział w konkursie, którego organizatorami są: Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Poznaniu oraz UWI Inwestycje S.A. - Nasze zaproszenie kierujemy do rzeźbiarzy środowiska poznańskiego oraz studentów poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych - mówi prezes Andrzej Kaszubkiewicz.

  Warunki konkursu można odebrać w sekretariacie siedziby UWI Inwestycje S.A. (mieszczącej się w Poznaniu, przy ulicy Roosevelta 18, na szóstym piętrze) w dni robocze, w godzinach od 8 do 16.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo