Kłodawa: Można przejąć kopalnię soli

  Kłodawa: Można przejąć kopalnię soli

  ak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wyraziła zgodę na przejęcie przez Agencję Rozwoju Przemysłu Kopalni Soli Kłodawa.

  - Transakcja ma polegać na przejęciu przez ARP 100 procent akcji kopalni. Jej celem jest wzmocnienie kondycji finansowej agencji poprzez przeprowadzenie restrukturyzacji i prywatyzacji Kłodawy - czytamy w komunikacie UOKiK.

  Zarówno agencja, jak i kłodawska kopalnia są jednoosobowymi spółkami Skarbu Państwa. Umowa między ministrem skarbu a prezesem ARP o przekazaniu akcji kopalni ma zostać podpisana do końca stycznia.

  Przeciwko tym zmianom buntują się związkowcy z Kłodawy. Uważają oni, że agencja nie ma wizji rozwoju ich przedsiębiorstwa i obawiają się, że kopalnia zostanie sprzedana, a profil jej działalności zmieniony.

  Największe obawy górników budzą doniesienia o pomysłach urządzenia w podziemnych komorach składowisk odpadów, w tym radioaktywnych. Po ostatnim ataku zimy kopalnia pracuje na okrągło, a przed bramą stoją długie kolejki po sól drogową.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo