Pleszew: Remont kościoła wesprze dotacja UE

  Irena Kuczyńska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Parafia św. Jakuba w Czerminie w powiecie pleszewskim otrzyma dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na odnowę elewacji drewnianego kościółka. W diecezji kaliskiej dotację z funduszy unijnych zdołały uzyskać jeszcze dwie parafie - w Doruchowie i Krzyżownikach.
  W Czerminie projekt napisał proboszcz ks. Marian Ostach. Wartość inwestycji to 350 tys. złotych, z czego 75 proc. daje Unia Europejska, resztę musi dołożyć parafia. Proboszcz na inwestycję już zgromadził 52,5 tys. złotych. Wierni być może tę inwestycję wesprą swoim groszem podczas kolędy.

  - Parafianie interesują się remontem, pytają, są zadowoleni - mówi ks. Ostach. - Unijna dotacja zostanie parafii wypłacona po zakończeniu prac i rozliczeniu przedsięwzięcia. Dlatego też parafia zaciągnęła kredyt w banku pod zastaw parafialnych gruntów.

  Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, prace ruszą wiosną. kościółek św. Jakuba w Czerminie został wybudowany w 1725 roku. Niektóre jego elementy, na przykład witraże w medalionach, nigdy jeszcze nie były poddawane renowacji.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo