Poznań: 396 tysięcy złotych na nagrody roczne dla urzędników

  Poznań: 396 tysięcy złotych na nagrody roczne dla urzędników

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  396 tysięcy złotych wydał magistrat na nagrody roczne dla urzędników w minionym roku. Prezydent Ryszard Grobelny, który ich nie dostaje, najhojniej obdarował swojego zastępcę Tomasza Kaysera. Otrzymał on 29,5 tys. zł. Na tyle jego przełożony wycenił m.in. wkład pracy w przygotowanie konferencji klimatycznej.
  Za nadzór nad rozliczeniem środków europejskich (szczególnie podatku VAT) Barbara Sajnaj, skarbnik miasta dostała 20 tys. zł. O 500 zł mniej przelano na konto Mirosława Kruszyńskiego, zastępcy prezydenta (za nadzór nad realizacją projektów inwestycyjnych finansowanych z funduszy unijnych oraz pełnienie zastępstw).

  Najmniej, bo po 15 tys. zł, odebrali: Jerzy Stępień, zastępca prezydenta oraz Piotr Kołodziejczyk, sekretarz miasta. Tego ostatniego prezydent, choć w grudniu odwołał go ze stanowiska za krytykę polityki miasta, postanowił wynagrodzić za wdrażanie w magistracie e-usług, które usprawniają obsługę mieszkańców.

  W ubiegłym roku prezydent przyznał również nagrody 27 dyrektorom wydziałów w Urzędzie Miasta. Ich średnia wyniosła nieco ponad 11 tys. zł. Łącznie na ten cel wydano 297, 84 tys. zł.

  Z informacji magistratu wynika, że najniższa nagroda to 2 tys., a najwyższa - 29,5 tys. zł. Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS zauważa, że roczną pracę radnego wycenia się na ok. 25 tys. zł.

  - Jako radny nie widzę tylu zasług, które należałoby tak wysoko wycenić - twierdzi Szynkowski. - Dziwią mnie te nagrody poza tą dla prezydenta Kruszyńskiego. Jego pracę najbardziej szanuję. Co do innych mam wątpliwości. W czasie kryzysu, gdy szukamy oszczędności w budżecie miasta nagrody powinny być wyjątkiem, a nie regułą. Ale prezydent ma swoją politykę ich przyznawania i mobilizowania urzędników.

  Wojciech Kręglewski, szef klubu radnych Platformy daje przykład własnej firmy, w której jest to normalna procedura. - Każdy pracownik ma prawo do premii rocznej - uważa Kręglewski. - Nie zaglądajmy do cudzych kieszeni, jeśli ktoś uczciwie pracuje.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  polityczny biznes

  krzysiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  POpaprani

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  urząd miasta

  mraych2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Te gęby maja jescze czelnosc kandydowania na prezydenta miasta na smietnik histori z nimi tez podbnie radni bezradni szybcy dorobkiewicze róznych firm-uklady

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nagrody roczne dla urzędników

  Marych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Za dobrą pracę płaci się miesięczne wynagrodzenie, za złą wyrzuca się na trawkę. Premie, 13-ki, 14-ki, barbórka i socjal to relikty PRL-u. Podatnicy Poznania obudzcie się i protestujcie. Nikt inny...rozwiń całość

  Za dobrą pracę płaci się miesięczne wynagrodzenie, za złą wyrzuca się na trawkę. Premie, 13-ki, 14-ki, barbórka i socjal to relikty PRL-u. Podatnicy Poznania obudzcie się i protestujcie. Nikt inny za Was tego nie zrobi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaja sobie robicie....

  Bogdan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Jaja sobie robicie czy co?
  Premie i nagrody wypracowuje sfera produkcyjna a nie urzędasy z ktorych to kraj ma niewiele pożytku.
  Radnych i innych urzędasów to nawet w Stanach USA nie tyle co...rozwiń całość

  Jaja sobie robicie czy co?
  Premie i nagrody wypracowuje sfera produkcyjna a nie urzędasy z ktorych to kraj ma niewiele pożytku.
  Radnych i innych urzędasów to nawet w Stanach USA nie tyle co Poznaniu i innych miastach.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo