Precedens czy norma

  Precedens czy norma

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  To, że środowisko medyczne stoi w sytuacjach sądowych murem za swoimi przedstawicielami, to nic nowego. To, że trudno jest powołać sądom w Polsce biegłego w dziedzinach medycznych, to też żadne odkrywanie Ameryki. A przewlekłe postępowania sądowe niejeden już raz trafiły do Strasburga.
  Nie powinno więc dziwić, że poznanianka od pięciu lat nie może doczekać się finału procesu, jaki wytoczyła dentystce za błędy w sztuce lekarskiej. Sprawie przygląda się Helsińska Fundacja Praw Człowieka - wieloletnie nieskuteczne poszukiwania ekspertów wzbudziły zainteresowanie Programu Spraw Precedensowych HFPC. Dzięki Programowi uzyskano już kilka przełomowych wyroków. Być może obecność obserwatora Fundacji i wnioski, jakie z tej sprawy zostaną wyciągnięte, doprowadzą do zmiany praktyki i sposobu powoływania biegłych. Pechowa pacjentka ma już tylko nadzieję, że jakiekolwiek rozstrzygnięcie zapadnie, zanim sprawa się przedawni w 2011 r.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo