Gorące aukcje WOŚP: motocykl Golloba, obrazy z gabinetu...

  Gorące aukcje WOŚP: motocykl Golloba, obrazy z gabinetu Kulczyka, pióro prezydenta

  Katarzyna Fertsch, Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie dla nas wyjątkowy. Poznański ratusz jest na wszystkich plakatach, billboardach i w telewizyjnych spotach WOŚP. I to właśnie w Poznaniu Jurek Owsiak da całej Polsce znak do rozpoczęcia gry Orkiestry.
  Przyleci do stolicy Wielkopolski specjalnym samolotem z ogromnym czerwonym sercem na kadłubie. Punktualnie o godzinie 9.00 rozpocznie się XVIII Finał, a chwilę później na scenie pod Zamkiem pojawią się muzycy zespołu Dżem. - To pierwszy w historii koncert rockowy, który zimą rozpoczyna się tak wcześnie. Sprawdzi się hasło "Dżem na śniadanie" - żartuje Andrzej Maszewski z CK Zamek. Poranny koncert to dopiero początek wielu orkiestrowych atrakcji, jakie przygotowano na najbliższą niedzielę.

  Podczas poznańskiego finału będzie można obejrzeć m.in. pokazy ratownictwa medycznego, rajd samochodów terenowych czy start wielkiego balonu orkiestrowego. Tego dnia na scenie oprócz Dżemu (który wystąpi ponownie także po południu) pojawią się między innymi AudioFeels, mr z UB, Maires czy Snowman.

  Najważniejsze tego dnia będą jednak zbiórki i aukcje. Pieniądze zebrane podczas 18. Finału Orkiestry pomogą wesprzeć dzieci z chorobami onkologicznymi. W Polsce wciąż brakuje sprzętu medycznego do diagnozowania chorób nowotworowych u najmłodszych pacjentów na wczesnym etapie, gdy szanse na wyleczenie są wysokie. Pieniądze uzyskane dzięki naszej szczodrości mogą pomóc to zmienić, dając szanse na uratowania zdrowia i życia wielu dzieci.

  Uliczne zbiórki zostaną przeprowadzone w niedzielę, ale Wielka Orkiestra już od początku grudnia ub.r. zbiera pieniądze na pomoc dzieciom na aukcjach internetowych prowadzonych na stronie aukcje.wosp.org.pl przy pomocy serwisu Allegro. Wczoraj kwota z licytacji przekroczyła pół miliona złotych. O tej porze przed rokiem zebrano o połowę mniej, zatem niewykluczone, że w XVIII Finale zostanie pobity kolejny rekord (w ubiegłorocznym finale aukcje internetowe przyniosły WOŚP ponad 2,1 mln złotych).

  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo