Jarocin: Wiarygodni dla biznesu, pozytywna ocena ratingowa

  Jarocin: Wiarygodni dla biznesu, pozytywna ocena ratingowa

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wiarygodny partner biznesowy - tak oceniany jest Jarocin pod względem wiarygodności finansowej. Gmina postanowiła poddać się ocenie ratingowej i przeszła ją pozytywnie.
  Wystawiona przez Fitch Ratings, jedną z największych międzynarodowych agencji, ocena BBB+ oznacza, że Jarocin jest samorządem charakteryzującym się niskim ryzykiem kredytowym, a zdolność do obsługi zobowiązań finansowych jest wystarczająca. Według ekspertów, Jarocin odzwierciedla dobre wyniki operacyjne i dobre zarządzanie strategiczne i finansowe, bezpieczny wskaźnik obsługi zadłużenia oraz odpowiednią płynność.

  Samorząd liczy, że dzięki pozytywnej ocenie uda się przyciągnąć do Jarocina inwestorów zagranicznych. Ocena publikowana jest bowiem też w wersji anglojęzycznej. Gmina oczekuje, że będzie miała dostęp do tańszych narzędzi finansowych. Poza tym rating ma przynieść prestiż i promocję. W Polsce rating posiada 30 samorządów. W Wielkopolsce obok Jarocina są to jedynie Poznań i Ostrów Wielkopolski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo