Inwestycje: W tym roku w Poznaniu przybędzie ścieżek...

  Inwestycje: W tym roku w Poznaniu przybędzie ścieżek rowerowych

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Choć zima nie szczędzi śniegu i mrozu, to znajdują się amatorzy dwóch kółek. Grupa rowerzystów już tradycyjnie powitała przejażdżką nowy rok. W 2010 roku będą one trochę dłuższe, bo Zarząd Dróg Miejskich zapowiada budowę kolejnych ścieżek rowerowych w mieście.
  Do tej pory powstało około 90 kilometrów ścieżek przeznaczonych dla rowerzystów oraz tras pieszo-rowerowych. W ubiegłym roku przybyło ponad 12 kilometrów. Wybudowano je między innymi na ulicach: Bohaterów Westerplatte, Bułgarskiej, Lechickiej czy Głogowskiej. W ostatnich miesiącach 2009 roku ścieżki powstały także na ulicach: Żeromskiego, Przybyszewskiego i Szarotkowej. Nowe drogi powstały w ramach modernizacji ulic.


  - Budowa ścieżek rowerowych niesie ze sobą spore koszty - mówi Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM do spraw inwestycji. - Gdy ścieżki powstają w ramach budowy ulic, koszty znacznie się zmniejszają, nawet o kilkaset tysięcy złotych.

  Co zatem czeka nas w 2010 roku? Rowerzyści mogą spodziewać się nowych dróg między innymi przy okazji modernizacji ulicy Bukowskiej, na odcinku od ulicy Prostej do granicy miasta przybędzie 4-kilometrowa ścieżka. Rowerzyści przejadą się także wzdłuż ulicy Starołęckiej, na odcinku od autostrady A2 do ulicy Lipnickiej.

  - Nowe drogi rowerowe pojawią się na ulicy Arcybiskupa Augusta Hlonda, od ulicy Podwale do Głównej i Arcybiskupa Walentego Dymka - mówi Skałecki. - Ścieżki powstaną też na Bułgarskiej na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej wraz z ulicami Ptasią, Wałbrzyską, Węgorka, Marcelińską na odcinku od Wałbrzyskiej do Bułgarskiej, a także na Starołęckiej - od Lipnickiej do Rydzowej, Krańcowej, Dzięgielowej, Przybyszewskiego na odcinku od Szamarzewskiego do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

  Wybudowana zostanie także droga rowerowa na Bukowskiej, o którą jest dużo pytań od mieszkańców. Na Bukowskiej nowy odcinek ścieżki powstanie od Przybyszewskiego do centrum. Koszt budowy kolejnych kilkunastu kilometrów dróg w mieście wyniesie około 15 milionów złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  plac

  budowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

  Warszawa: plac budowy za 13 mld zł

  A Poznań jak będzie w tym roku wyglądał?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo