Konin, Strykowo: Kończą budowę stacji paliw, restauracji i...

  Konin, Strykowo: Kończą budowę stacji paliw, restauracji i hotelu

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Za kilkanaście dni podróżni będą mogli wreszcie zatankować i zjeść, a pod koniec lutego również przenocować przy autostradzie A2 między Koninem a Strykowem. W Miejscach Obsługi Podróżnych w Policach i Łęce nieopodal węzła Koło kończy się budowa stacji paliw, restauracji i hotelu.
  - Jesteśmy na etapie odbiorów technicznych poszczególnych obiektów. Myślę, że pierwsi klienci zostaną na naszych stacjach obsłużeni jeszcze w pierwszej połowie stycznia. Na kierowców będą czekały promocje oraz nagrody - mówi Mateusz Cabak z biura prasowego grupy Lotos, która wydzierżawiła od państwa MOP-y pod Kołem.

  Razem ze stacjami benzynowymi wyposażonymi również w sklepy, bankomaty, hotspoty czy budki telefoniczne, na obu MOP-ach zostaną otwarte restauracje McDonald’s, a później na MOP Police również hotel z 24 miejscami noclegowymi.


  Na wszystkie te udogodnienia, które w Europie są na autostradach standardem, kierowcy i podróżni musieli czekać od otwarcia tego odcinka A2 aż trzy i pół roku. Ale za to przejazd z Konina do Strykowa był bezpłatny. Wkrótce się to zmieni. Od kilku miesięcy autostrada jest "zbrojona" w systemy łączności alarmowej oraz informatyczne do kontroli ruchu, a na wszystkich węzłach i w poprzek jezdni na styku z odcinkiem koncesyjnym w Żdżarach budowane są bramki. Stąd zwężenia i przewiązki, na które muszą uważać pod Koninem kierowcy. Do końca października tego roku prace mają być ukończone. Kiedy zostaną wprowadzone opłaty, w jakiej wysokości i kto będzie operatorem tego zarządzanego dotychczas przez GDDKiA odcinka autostrady, jeszcze nie wiadomo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo