Siedlec: Bankowcy oskarżeni o nieprawidłowości w zarządzaniu...

  Siedlec: Bankowcy oskarżeni o nieprawidłowości w zarządzaniu placówką

  LUCA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Byłe i obecne kierownictwo banku w Siedlcu zostało oskarżone o nieprawidłowości w zarządzaniu placówką.


  Prokuratura zarzuciła Anicie P., byłemu kierownikowi placówki w latach 2004-2005 przywłaszczenie pieniędzy klientów. Zrobiła to bez ich wiedzy i zgody. Chodzi o 546 tys. zł. Były one potem przeznaczane na kredyty. A te zdaniem poznańskiej Prokuratury Okręgowej wypłacano bez rzetelnego sprawdzenia wiarygodności kredytobiorców.

  Jak wynika z aktu oskarżenia, Anita P. częściowo przyznała się do winy.
  Tłumaczyła, że prowadziła taką politykę, bo odbierała naciski z centrali dotyczące zwiększenia liczby przyznanych kredytów. Zapewniała przy tym, iż dysponując pieniędzmi klientów, nie przywłaszczała ich na swoje konto. Innymi słowy, nie osiągnęła z tego tytułu żadnej korzyści majątkowej. Teraz sąd oceni, czy jej działanie stanowiło naruszenie prawa.

  Sprawa wyszła na jaw w 2006 r., gdy doniesienie do prokuratury w Wolsztynie złożył Główny Inspektor Nadzoru Bankowego. Zawiadomienie było wynikiem jego wcześniejszej kontroli w banku w Siedlcu.

  Anita P. nie jest jedyną oskarżoną. Przed sądem staną główna księgowa Teresa R., wiceprezes banku Renata E. oraz prezes Eleonora R. Zarzucono im m.in. brak kontroli nad poczynaniami byłej kierowniczki banku oraz przyczynienie się do szkody wyrządzoną przez nią w majątku placówki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo