Poznań: W sobotę koniec Taizé. Uwaga na komunikacyjne zmiany

  Poznań: W sobotę koniec Taizé. Uwaga na komunikacyjne zmiany

  SOB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W sobotę (2 stycznia) kończy się 32. Europejskie Spotkanie Młodych. Około 30 tysięcy uczestników opuści Poznań. Aby utrudnienia były jak najmniejsze, zorganizowane zostały zmiany w organizacji ruchu.
  W godzinach od 6 do 15 ulica Grunwaldzka będzie wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jawornicką i Smoluchowskiego do skrzyżowania z Matejki, w obu kierunkach. Ulica Grunwaldzka jest miejscem zbiórki uczestników spotkania. Normalny ruch odbywać się będzie na ulicach poprzecznych: Reymonta - Przybyszewskiego, Grochowskiej, Bułgarskiej - Jugosłowiańskiej oraz ulicy Taczanowskiego. Możliwy będzie wyjazd z posesji i dojazd do posesji. Na ulicy Jawornickiej, Smoluchowskiego, Szylinga i Matejki ruch odbywać się będzie normalnie.

  Na ulicy Grunwaldzkiej będą czekać na uczestników podstawione autokary. Aby jednak w rejonie ulicy nie tworzyły się korki, lepiej, aby mieszkańcy goszczący przez ostatnie dni gościli u siebie młodych ludzi, odprowadzali ich na miejsce zbiórki, korzystając z komunikacji publicznej.

  W związku z Taizé Zarząd Transportu Miejskiego zwiększył częstotliwość kursowania tramwajów i autobusów. W sobotę od 9 do 14 uruchomiono dodatkowe linię tramwajową D, która kursuje z ulicy Gwarnej do pętli Budziszyńska. Tramwaje na tej linii jadą średnio co 7-8 minut. Ponadto w godzinach od 8 do 13 autobusy na liniach 51, 63, 64, 68, 69, 82, 91 i 93 będą kursowały z częstotliwością średnio co 10 minut.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo