Ostrów: Mafia przejechała się na oleju opałowym

  Ostrów: Mafia przejechała się na oleju opałowym

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ostrowska Prokuratura Okręgowa zakończyła śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem paliwem.
  Na ławie oskarżonych zasiądzie czterech mężczyzn. Oskarżeni prowadzili firmy, między którymi miały krążyć fikcyjne faktury dotyczące obrotu paliwem, co pozwalało zalegalizować pieniądze pochodzące z przestępstwa. Według ustaleń śledczych, w okresie od 2001 do stycznia 2004 roku szajka sprzedała olej opałowy jako pełnowartościowy olej napędowy za ponad 20 milionów złotych. Mózgiem całego przedsięwzięcia miał być 50-letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Odpowie on nie tylko za oszustwa, ale również kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

  - Pozostałym trzem oskarżonym, mieszkańcom Szklarskiej Poręby, Warszawy i powiatu leszczyńskiego zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a także w oszustwie i praniu brudnych pieniędzy - mówi Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.
  Śledztwo trwało od 2007 roku. Domniemany przywódca grupy trafił wówczas na dwa miesiące do aresztu. Wyszedł jednak na wolność za kaucją. Poręczenia majątkowe zastosowano również wobec pozostałych podejrzanych. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

  Sprawa wyszła na jaw przy okazji jednego z największych śledztw w sprawie mafii paliwowej w Polsce. Chodzi o jedną z poznańskich firm, która miała swoją bazę paliwową na terenie Ostrowa Wlkp.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo