Swarzędz: Prokuratura nadzwyczaj łaskawa dla urzędników

  Swarzędz: Prokuratura nadzwyczaj łaskawa dla urzędników

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Urzędnicy ze Swarzędza, odpowiedzialni za wydanie bezprawnej, korzystnej dla firmy deweloperskiej decyzji budowlanej, mogą spać spokojnie. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, chociaż stwierdziła, że urząd działał bezpodstawnie.
  Prokuratura Rejonowa Poznań-Wilda stwierdziła, że aby wydanie decyzji o warunkach zabudowy zostało uznane za przestępstwo, konieczne byłoby wykazanie, że doszło do naruszenia interesu publicznego i osiągnięcia przez kogoś korzyści materialnej. W uzasadnieniu odmowy wszczęcia śledztwa nie zwrócono uwagi na fakt, że bezprawna decyzja bez wątpienia była korzystna dla dewelopera, który dzięki niej mógł rozpocząć budowę domu wielorodzinnego przeznaczonego na sprzedaż.


  W maju br. Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu wydał firmie deweloperskiej decyzję o warunkach zabudowy w Zalasewie, chociaż nie miał do tego prawa, gdyż postępowanie w tej sprawie nie było prawomocnie zakończone. Inwestor rozpoczął prace budowlane. Wstrzymano je dopiero w listopadzie br. po interwencji mieszkańca Zalasewa, który odkrył urzędniczy przekręt oraz naszej publikacji.

  - Jestem bardzo zaskoczony. Decyzja prokuratury oznacza, że urzędnicy mogą bezkarnie łamać prawo - twierdzi Zdzisław Kaczmarek, który zawiadomił prokuraturę o przestępstwie. Złożył już zażalenie na odmowę wszczęcia śledztwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo