Kościelna Wieś: Zmarła najstarsza mieszkanka powiatu...

  Kościelna Wieś: Zmarła najstarsza mieszkanka powiatu pleszewskiego

  Daniel Aleksandrzak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rodzina oraz liczni znajomi pożegnali we wtorek Władysławę Rataj - najstarszą mieszkankę Kościelnej Wsi. Dwa miesiące wcześniej pani Władysława skończyła 103 lata.
  Pani Władysława nie była rodowitą kościelanką - urodziła się za rzeką - w pobliskim Pruszkowie, w domu Olejników. Na tę stronę Prosny przeniosła się za mężem na początku lat 30. XX wieku, choć pierwsze lata małżeństwa spędzili jeszcze w jej rodzinnej wiosce. Tam też rok po ślubie - w 1930 roku - na świat przyszedł ich najstarszy syn. Pozostałe dzieci rodziły się już w Kościelnej Wsi.

  Pani Władysława była najstarszą z dziewięciorga rodzeństwa, z którego dziś żyje jej 90-letnia siostra i 87-letni brat. Jak ustaliliśmy, pani Władysława była nie tylko najstarszą mieszkanką Kościelnej Wsi, ale także powiatu pleszewskiego. Obecnie tylko w gminie Pleszew żyją dwie osoby w wieku 100 lat. W pozostałych gminach powiatu nie ma ani jednego stuletniego mieszkańca. Najstarsza obecnie osoba w gminie Gołuchów również mieszka w Kościelnej Wsi i w sierpniu będzie obchodzić setne urodziny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo