Niech minister nie zwleka z decyzją dla orkiestry

  Niech minister nie zwleka z decyzją dla orkiestry

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Miesiąc temu przyznałem się na łamach, że nie znam się na muzyce poważnej, ale ściskam kciuki za poznańską Orkiestrę Kameralną "Amadeus".
  Agnieszka Duczmal ze swoimi muzykami odniosła na świecie pewnie więcej sukcesów niż wszyscy nasi sportowcy z regionu razem wzięci i zasługuje również na finansowe uznanie. A sytuacja zespołu stała się bardzo trudna, bo Polskie Radio z racji kryzysu gospodarczego chciało się pozbyć tej zasłużonej orkiestry, której utrzymanie kosztuje ponad milion złotych rocznie. Miałem wtedy nadzieję, że ta kwota nie będzie zbyt wysoka dla wielkopolskich samorządów, które jakimś wspólnym wysiłkiem uratują zespół.

  Wczorajsze, zawarte w stolicy porozumienie daje taką nadzieję. Prezydent Ryszard Grobelny z marszałkiem Markiem Woźniakiem różnią się w wielu sprawach - jak choćby budowa Zamku Królewskiego na Górze Przemysła albo nowy szpital dziecięcy - ale w Warszawie potrafią mówić jednym głosem. Wspólnie z prezesem Polskiego Radia, który z Poznaniem też jest związany - Jarosław Hasiński był przez kilka lat szefem poznańskiego ośrodka TVP - wypracowali koncepcję, która daje orkiestrze nadzieję na spokojny sen.

  Liczę, że minister Bogdan Zdrojewski nie będzie zwlekał z akceptacją tego scenariusza i ze swojej strony dołoży ćwierć miliona złotych na poznańskiego "Amadeusa". Dziś każdy walczy ze skutkami kryzysu gospodarczego i liczy każdą złotówkę. Ale kiedy samorządy są gotowe partycypować w kosztach, to minister powinien postąpić podobnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo