Poznań: Wojskowa Ławica już w rękach samorządu

  Poznań: Wojskowa Ławica już w rękach samorządu

  ELKA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wojskowa część lotniska Poznań - Ławica została przekazana w drodze darowizny samorządowi województwa wielkopolskiego. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek podpisał już akt notarialny.
  Samorządowi przekazano nieruchomość o powierzchni ponad 18 hektarów w obrębie portu lotniczego. Pozostawała ona dotychczas w zasobie Agencji Mienia Wojskowego. Przekazanie byłych lotnisk wojskowych lub ich części na potrzeby samorządów jest możliwe dzięki współpracy trzech resortów - infrastruktury, obrony narodowej i Skarbu Państwa.

  Oprócz terenów po byłym wojskowym lotnisku na Ławicy w Poznaniu w listopadzie tego roku do pilskiego samorządu powiatowego przekazane zostały tereny byłego lotniska wojskowego w Pile.

  Dzięki przekazaniu gruntów możliwa będzie między innymi rozbudowa lotniska cywilnego w Poznaniu. Jest to szczególnie ważne w kontekście organizacji w Poznaniu Euro 2012.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo