Poznań: Inspektor transportu w sądzie za mobing

  Poznań: Inspektor transportu w sądzie za mobing

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie mobbingu, do którego miało dochodzić w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Poznaniu. To kolejna, niepomyślna dla skarżących się pracowników, decyzja. Wcześniej problemu nie dostrzegła Państwowa Inspekcja Pracy. Tymczasem jedna z byłych już pracownic WITD złożyła pozew do sądu pracy. Rozpoczyna się przesłuchiwanie świadków.
  O sprawie informowaliśmy wiosną. Dotarliśmy do kilku osób, które skarżyły się na to, co dzieje się w WITD. Pani Aneta, która wówczas jeszcze pracowała w inspektoracie, zdecydowała się na poinformowanie o sprawie prokuratury.

  Skarżyła się, że jest zastraszana przez przełożonych, wytykała obsesyjne kontrolowanie jej pracy, utrudnianie kontaktów z innymi pracownikami, poniżanie. Po pewnym czasie w jej ślady poszły dwie kolejne osoby. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie złośliwego i uporczywego naruszania praw pracowniczych.

  Osobne postępowanie prowadziła Państwowa Inspekcja Pracy. Szef WITD przez cały czas utrzymywał, że między panią Anetą a jednym z naczelników był konflikt. Zaprzeczał, by w inspektoracie dochodziło do mobbingu.

  Najpierw jego wersję potwierdziła inspekcja pracy. - Podczas kontroli pracownicy WITD twierdzili, że w firmie nie ma przemocy fizycznej i psychicznej, nękania, zastraszania, ich godność nie jest naruszana.

  W dokumentacji nie było wypowiedzeń, w których pracownik napisałby, że rezygnuje z pracy z powodu mobbingu - mówił Jacek Strzyżewski, rzecznik Okręgowej Inspekcji Pracy w Poznaniu, zaznaczając, że choć nie dopatrzono się mobbingu stwierdzono, że w WITD istnieje konflikt.

  Miesiąc temu postępowanie umorzyła też prokuratura. Pani Aneta jednak się nie poddaje.
  - Zostałam bezprawnie wyrzucona z pracy - powiedziała nam. - Założyłam w sądzie pracy sprawę o mobbing i przywrócenie do pracy. Ciągle wierzę w sprawiedliwość.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo