Paderewski powitał poznańczyków i Wielkopolan

  Paderewski powitał poznańczyków i Wielkopolan

  RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do Poznania ponownie przyjechał dziś Ignacy Jan Paderewski. Tym razem jednak nie po to, by rozpocząć wybuch powstania, a w celu rozpoczęcia świętowania 91. rocznicy zwycięskiego zrywu.
  Paderewski wjechał na peron czwarty spowitym parą pociągiem z Gdańska. Inscenizacja nie zmienia się od 1996 roku. W drzwiach pierwszego wagonu stanął mężczyzna w długim czarnym płaszczu i zawoła: "Witam poznańczyków i Wielkopolan! Powstaje nowa Polska! Niech żyje!"

  Później tradycyjnie w holu dworca zaśpiewał Poznański Chór Nauczycieli.

  Główne obchody 91. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbędą się jutro, najpierw przy pomniku Powstańców Wielkopolskich, później na placu Wolności i na końcu pod pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Mieszkańcy Poznania muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu od godz. 10 do popołudnia.

  Po raz pierwszy w obchodach rocznicy wezmą udział w swoim mieście warszawiacy. Uroczystość odbędzie się jutro przed Grobem Nieznanego Żołnierza (o godz. 13) i na Cmentarzu Powązkowskim (o godz. 15). Wezmą w niej udział m.in. uczniowie ze szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich. Na obchody w stolicy zapraszały spoty reklamowe wyświetlane w infoscreenach na sześciu stacjach stołecznego metra.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo