Poznań: Wiadukt Antoninek powstanie od nowa

  Poznań: Wiadukt Antoninek powstanie od nowa

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rozpoczęcie przebudowy będącego częścią trasy tranzytowej wiaduktu Antoninek jest coraz bliżej. Dzisiaj nastąpi rozstrzygnięcie ogłoszonego przetargu.
  Wiadukt Antoninek, który jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych. Dziennie przejeżdża tamtędy do kilkunastu tysięcy pojazdów. Obiekt na modernizację czeka już od kilku lat. Budowa miała rozpocząć się już w ubiegłym roku, ale została przesunięta ze względu na starania o pozyskanie funduszy unijnych.

  Tej inwestycji nie można jednak odwlekać. Obiekt nie spełnia już przyjętych standardów, znajduje się w fatalnym stanie.
  Na trudne warunki jazdy narzekają również kierowcy. Ale od przyszłego roku sytuacja zacznie się powoli zmieniać. - Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II kwartał przyszłego roku - mówi Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM do spraw inwestycji. - Całkowity koszt inwestycji wynosi 154 miliony złotych.

  Obecny wiadukt zostanie rozebrany etapami, a w jego miejsce powstanie nowy. Najpierw nastąpi rozbiórka jednej nitki, a potem drugiej. Utrudnień z przejazdem kierowcy z pewnością nie unikną, ale za to zachowane zostaną wszystkie kierunki jazdy.

  Wraz z nowym wiaduktem jako częścią III ramy komunikacyjnej wybudowana zostanie także estakada ulicy Bałtyckiej.

  Przebudowane zostaną także ulice znajdujące się w jego rejonie: Warszawskiej, Światopełka i Miłowita i przystosowany także do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rowerzystów tunel dla pieszych pod torami kolejowymi. Powstaną ponadto drogi dojazdowe, nieduże rondo i ekrany akustyczne. - Modernizacja wiaduktu Antoninek ma potrwać do końca 2011 roku - dodaje zastępca dyrektora ZDM.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo