Pilska lewica broni browaru w Czarnkowie

  Pilska lewica broni browaru w Czarnkowie

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pilska lewica również broni Browaru Czarnków i zadba, by sprzedaż zakładu była trans-parentna. - Mogę zapewnić, że już nikt nie będzie próbował sprzedać browaru pod stołem. Być może osobiście uczestniczyć będę w komisji przetargowej. Dostałam taką propozycję - mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej Bogumiła Hromiak--Paprzycka, radna sejmiku województwa.
  Lewicowa radna nie jest pierwszą, która deklaruje czuwać nad sprzedażą browaru, do której przymierza się jego obecny właściciel Agencja Nieruchomości Rolnych. Wcześniej podobnie postąpili parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej: Piotr Waśko, Mieczysław Augustyn oraz Piotr Głowski, a także samorządowcy z miasta i powiatu w Czarnkowie. Głośno bowiem zaczęło mówić się o tym, że po sprzedaży produkcja piwa może zostać wstrzymana. ANR, która przetarg na sprzedaż browaru rozpisać w styczniu, przekonuje, że tak się nie stanie.

  Drugą sprawą poruszaną podczas konferencji była kontrola sejmiku województwa przeprowadzona w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile. Zdaniem radnej kontrola wypadła źle; nie w tym jednak największy problem.

  - Jak się czyta protokół pokontrolny i zalecenia pokontrolne, to tak, jakby mówiło się o dwóch różnych sprawach. Te dokumenty nie są spójne - twierdzi radna. - Niestety, na pytanie, kto przygotowywał zalecenia pokontrolne, komisja rewizyjna nie otrzymała odpowiedzi - dodaje.

  Po kontroli, komisja rewizyjna zasugerowała marszałkowi województwa odwołanie dyrektora pilskiego WORD.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo