Złotów: Zerwali umowę, żeby podpisać nową i droższą

  Złotów: Zerwali umowę, żeby podpisać nową i droższą

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Złotowska firma Vet- Agro Serwis, która na zlecenie miasta prowadziła w Gładyszewie schronisko dla bezdomnych zwierząt wypowiedziała w październiku gminie umowę tylko po to, żeby teraz podpisać nową i droższą. Wszystko jednak odbyło się zgodnie z prawem.
  Powodem wypowiedzenie umowy było to, że w schronisku jest więcej zwierząt, niż pieniędzy z miejskiej kasy. A ponieważ gmina od stycznia musiała komuś przekazać schronisko, ogłosiła przetarg, na którym zaproponowała więcej pieniędzy za większą liczbę zwierząt - około 220 miesięcznie. Warto wspomnieć, że nie chodzi tu o wcale małe pieniądze, tylko o ponad 770 tys. złotych.

  Tyle właśnie jest warta nowa umowa Vet-Agro Serwis, do której obowiązków oprócz prowadzenia schroniska należy też wykonywanie takich zabiegów jak sterylizacja - około 240 rocznie i eutanazja w razie potrzeby - 75 (skąd wiadomo ile, skoro mają być wykonywane tylko w razie potrzeby?!). Firma będzie również odpowiedzialna za zbieranie, transport i unieszkodliwianie zwłok bezdomnych zwierząt - około 100 przypadków rocznie.

  Nowa umowa będzie ważna do grudnia 2011 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo