Poznań: Kto da więcej, czyli licytacja działki przy ulicy 27...

  Poznań: Kto da więcej, czyli licytacja działki przy ulicy 27 Grudnia

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  50 milionów złotych - to cena wywoławcza za działkę o powierzchni 2,5 tys. mkw., która znajduje się przy ulicy 27 Grudnia. W poniedziałek odbędzie się licytacja. Miasto liczy, że nieruchomość uda się korzystnie sprzedać.

  W magistracie nie spieszono się z ogłoszeniem przetargu. Promowano działkę na targach nieruchomości w Cannes i Monachium. Oferta wzbudzała zainteresowanie inwestorów. Zabiegała o nią m.in. firma Centrum Development & Investments, do której należy Okrąglak. To na jej zlecenie warszawska pracownia JEMS Architekci przygotowała koncepcję pod nazwą Brama Teatru.

  Przewidywała ona np. możliwość zabudowy Teatru Polskiego. Ponadto postulowano, by ulica 27 Grudnia została wyłączona z ruchu samochodowego. Przed teatrem przewidziano plac, a wokół niego kawiarnie i księgarnie.

  Trudno dzisiaj powiedzieć czy uda się zrealizować ów projekt. W momencie ogłoszenia przetargu spółka CDI informowała, że projekt Brama Teatru jest wstrzymany. Okazało się jednak, że firma pytała o warunki przystąpienia do licytacji. Nie wiadomo czy zdecydowała się wziąć w niej udział. Oferenci zostaną ujawnieni dopiero w momencie otwarcia przetargu. Nastąpi to w poniedziałek o godz. 10, w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

  Wcześniej wszyscy chętni musieli wpłacić wadium, które wynosiło 2,5 mln zł.
  Trwający na rynku nieruchomości kryzys może przeszkodzić miastu w powtórzeniu sukcesu z Gajową, którą sprzedano za 91 mln zł.

  Sam magistrat przyznaje, że cena działki przy 27 Grudnia jest wysoka. Liczy jednak, że atrakcyjna lokalizacja będzie silnym magnesem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo