Trzemeszno: Prawomocne ćwierć wieku dla mordercy

  Trzemeszno: Prawomocne ćwierć wieku dla mordercy

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznański Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok 25 lat więzienia dla 39-letniego mieszkańca Trzemeszna. W listopadzie ubiegłego roku Adam M. zabił jednym ciosem noża żonę, matkę swoich ośmiorga dzieci.
  Martwą Magdalenę M. schował w wersalce, a sam pił dalej. Ciało znalazły dzieci. Wrześniowy wyrok poznańskiego Sądu Okręgowego zaskarżył obrońca oskarżonego. Wczoraj przekonywał sąd odwoławczy, że kara 25 lat więzienia jest zbyt surowa.

  - Wydaje mu się, że kara jest zbyt surowa? Jeszcze przed śmiercią bił i maltretował córkę, w trumnie leżała posiniaczona. Nad dziećmi się znęcał i zwierzętami - mówił ojciec Magdaleny M., występujący w procesie jako oskarżyciel posiłkowy. - Myślałem, że będę miał spokój na starość, a wziąłem jego siedmioro dzieci do siebie...

  Dziadkowie zaopiekowali się osieroconymi dziećmi - najmłodsze ma 5 lat. Po tragedii pomogły im władze i mieszkańcy Trzemeszna. - Najstarszy ma pracę, młodsze się uczą - powiedział ojciec Magdaleny.

  Poznański Sąd Apelacyjny również wczoraj rozpatrywał sprawę mieszkańca Czarnkowa. Jakub G. postanowił zabić ojca - uśpić go tabletkami psychotropowymi dodanymi do klopsa i poderżnąć mu gardło. Ryszard G. jednak ocknął się. Nacięcie było długie, ale płytkie. Syn próbował obwiniać za to psa, ale w końcu sam trafił do aresztu. Poznański sąd skazał go na 8 lat za usiłowanie zabójstwa, a jego kolegę uniewinnił od zarzutu pomocnictwa. Również ten wyrok jest od wczoraj prawomocny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo