Dłużnicy do spłaty!

  Dłużnicy do spłaty!

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wysłał już pierwsze pisma do dłużników - najemców lokali użytkowych w centrum miasta. Siedemdziesięciu z nich zalega z opłatami w sumie na ponad dwa miliony złotych!

  - Jeśli przykręcamy śrubę lokatorom mieszkań, to nie ma wytłumaczenia dla kredytowania działalności najemców lokali użytkowych - podkreśla Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL. - Przyjmujemy zasadę, że jeśli najemca nie znajduje czasu, by z nami rozmawiać o zaległościach, o terminach spłaty dłu-gu, to wypowiemy umowę naj-mu - dodaje.

  Dłużnikami, którzy znaleźli się już na "czarnej liście" ZKZL, są ci najemcy, którzy zalegają z zapłatą czynszu za dwa miesiące i dłużej.
  Stąd uzbierało się ich aż siedemdziesięciu, i to tylko z centrum Poznania. W dodatku, jak zaznacza dyrektor Pucek, lokale, w których przedsiębiorcy ci prowadzą działalność gospodarczą, mają atrakcyjne lokalizacje. Nie są to pomieszczenia w piwnicach, suterenach czy oficynach budynków.

  - Zapowiadaliśmy już wcześniej, że upomnimy się o spłaty zaległości - mówi Magda Gościńska, rzecznik prasowy Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. - Pierwsze pisma ponaglające do zapłaty czynszów już zostały wysłane do najemców lokali użytkowych.

  Ci, którzy je otrzymali lub otrzymają w najbliższym czasie, będą mieli, zgodnie z zapowiedziami dyrektora Pucka, siedem dni na spłatę zaległości. W przeciwnym wypadku, jeśli pieniądze nie wpłyną do ZKZL, wypowiedzenie umowy naj-mu nastąpi niemal automatycznie.

  Ci najemcy, którzy nie są w stanie w tak krótkim czasie spłacić długów, powinni udać się do siedziby Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, by negocjować terminy spłaty zaległości.
  - Na pewno znajdą się też takie sprawy, które będziemy musieli skierować do komornika - przewiduje dyrektor ZKZL.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo