Tymon i jego serce z bigosu

  Tymon i jego serce z bigosu

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Stańczyk polskiego rocka czy diabelnie inteligentny komentator rzeczywistości? I jedno, i drugie! Tymon Tymański zagra w środę w klubie Pod Minogą.
  Niepoprawny prześmiewca, obrazoburca i wieczny poszukiwacz pierwiastka polskości w kulturze popularnej. Do kogo innego powyższe określenia pasują lepiej, niż do Tymona Tymańskiego? Dawny lider Kur w środę po raz kolejny odwiedzi Poznań z zespołem Tymon/Transistors. Koncert odbędzie się w klubie Pod Minogą.

  W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy o Tymonie zrobiło się głośno dwa razy. Najpierw za sprawą finiszu zdjęć do filmu "Polskie gówno" według scenariusza wokalisty.
  W założeniu obraz ma być ostrą satyrą na polski show-business, oglądany oczyma podrzędnej kapeli, usiłującej wygrać konkurs na piosenkę, zagrzewającą do boju polskich piłkarzy na mistrzostwach Europy. Natomiast ledwie kilka tygodni temu na półki sklepowe trafiła kolejna płyta Tymona i Transistors.

  Krążek "Bigos Heart" to zbiór postbeatlesowskich piosenek, zaśpiewanych głównie w języku angielskim. Według Tymona album jest muzyczną metaforą stanu ducha współczesnego Polaka, zawieszonego pomiędzy ojczyzną a fascynacją Zachodem - co zresztą tłumaczy polsko-angielski tytuł. Co ciekawe, w jednej z piosenek chórki nagrał znany satyryk Grzegorz Halama.


  Tymon/Transistors
  Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8)
  środa 16.12, godzina 20
  bilety: 20, 25 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo