Teatr: Szarlatani i dwójka znudzonych ludzi

  Teatr: Szarlatani i dwójka znudzonych ludzi

  JAS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj poznaniacy po raz pierwszy mogli odwiedzić "Ulicę Szarlatanów". To widowisko teatralno-muzyczne, oparte na poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego grane jest w Warszawie od sześciu lat. Narratorem przedstawienia jest Zbigniew Zamachowski, zaś za reżyserię, scenariusz i część muzyki w spektaklu odpowiada Jerzy Satanowski.

  "Ulica Szarlatanów" zawiedzie tych, którzy przygotowali się na kabaretowe teksty Gałczyńskiego. Zamiast nich na scenie zobaczymy gorzko-iryczną twarz poety, mieniącą się w takich utworach jak "Serwus, Madonny", "Liryka, liryka, tkliwa dynamika" czy "Dzika róża". Obok Zamachowskiego na scenie Teatru Wielkiego pojawią się m.in. Magdalena Kumorek, Sambor Dudziński, Mariusz Drężek i Magdalena Piotrowska.

  Ona - po przejściach. On - z "przeszłością". Co wyniknie z tego spotkania? Przekonali się ci, którzy wybrali się w niedzielę do Teatru Muzycznego na komedię Macieja Wojtyszki "Spróbujmy jeszcze raz". Spektakl na podstawie sztuki Murraya F. Schisgala kreślił dwa spotkania.

  W jednym zmęczona życiem policjantka pukała do drzwi samotnego mężczyzny, chcąc dać mu mandat za nazbyt głośne zachowanie w domu. Bohaterami drugiego spotkania było znudzone małżeństwo. W rolach głównych zobaczyliśmy Joannę Żółkowską i Cezarego Żaka.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo