Ostrów: Nie poniosą kary za nielegalną wycinkę drzew

  Ostrów: Nie poniosą kary za nielegalną wycinkę drzew

  MWE

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchylił zaskarżoną decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego oraz poprzedzającą ją decyzję prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Dotyczyły one wycięcia bez zezwolenia przez parafię ewangelicką 321 drzew, rosnących na należącym do niej cmentarzu. Drzewa wycięto ponad 6 lat temu. Stąd też sąd anulował karę, wynoszącą ponad 4 miliony złotych, z powodu przedawnienia.
  Sąd uzasadnił, że nie może zdecydować o wymierzeniu kary, jeżeli od dnia, w którym złamano przepisy prawa dotyczące ochrony środowiska, upłynęło 5 lat.

  Wprawdzie postępowanie w sprawie wycinki wszczęto z urzędu 27 października 2003 roku, ale organ I instancji, ponownie rozpatrując sprawę, po zwróceniu jej przez NSA, wydał decyzję 20 stycznia 2009 roku. Tymczasem termin przedawnienia minął w październiku 2008 roku.

  - W myśl ustawy o ochronie przyrody z 1991 roku nie ma możliwości dochodzenia kary po pięciu latach od popełnienia czynu - podał w uzasadnieniu WSA.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hahahahahahahahah

  młody bysior (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

  takie własnie mamy sady. kowalski by zapłacił ale kosciół:) hahahaha. każde działanie sądu przerywa ciąg przedawnienia czyżby sedzia tego nie wiedział?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo