Koszykówka: Kolejna porażka PBG Poznań

Marek Lubawiński
Robert Tomaszek zdobył w sobotę w Warszawie dla PBG Basket Poznań 15 punktów
Robert Tomaszek zdobył w sobotę w Warszawie dla PBG Basket Poznań 15 punktów Bartłomiej Ciechacki
Koszykarze PBG Basket znów przegrali. Tym razem drużyna prowadzona przez Eugeniusza Kijewskiego uległa w Warszawie Polonii/Azbudowi 69:88. To piąta wyjazdowa, a ósma w sezonie porażka PBG Basket.

Po pierwszych 20 minutach poznaniacy przegrywali tylko trzema punktami, głównie dzięki postawie Roberta Tomaszka i Jamesa Maye'a. Jednak w drugiej połowie gospodarze zdecydowanie dominowali na parkiecie i ostatecznie wygrali różnicą blisko 20 punktów.

W drugiej odsłonie graczom z Poznania nic wychodziło, nie trafiali nawet z linii rzutów wolnych. Na przykład chwalony wcześniej Tomaszek wykonywał osiem rzutów wolnych, a trafił tylko raz.

- Na początku drugiej połowy rywal nam odskoczył, a my nie potrafiliśmy się podnieść. Poza tym, jeśli wykonuje się rzuty wolne ze skutecznością 45 procent, to nie można myśleć o wygranej - tłumaczył Tomasz Semmler, koszykarz PBG Basket.

W Warszawie nie zagrał Chris Johnson. Szefowie PBG Basket spodziewali się, że przed meczem z Międzynarodowej Federacji Koszykówki (FIBA) dotrze zgoda na grę Amerykanina, ale tak się jednak nie stało.

Polonia Azbud Warszawa - PBG Basket Poznań 88:69
(22:20, 17:16, 27:17, 22:16)