MTP: Targi jeździectwa i zawody konne

  MTP: Targi jeździectwa i zawody konne

  Małgorzata Mrozek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dnia 11 grudnia rozpoczęła się kolejna impreza targowa. Tym razem w pawilonie nr 5 trwają Targi Sprzętu Jeździeckiego oraz Halowe Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody Poznań CUP 2009. Impreza potrwa do godz. 18 w niedzielę.
  W godzin porannych na terenie targów w Poznaniu pojawili się sprzedawcy odzieży do jazdy konno oraz siodeł, wyrobów rymarskich, kowalskich i metalowych. Nie zabrakło także producentów tych rzeczy, które dla konia są istotniejsze: wyposażenia stajni, środków do pielęgnacji konia czy paszy. W pawilonie nr 5 pojawiły się także przyczepy do przewożenia koni, a dla osób pośrednio interesujących się końmi - biżuteria, zabawki, czasopisma.


  Dużo większym zainteresowaniem cieszyły się zawody w skokach przez przeszkody. Na parkurze rywalizują ze sobą najlepsi polscy zawodnicy, m.in. Aleksandra Lusina - mistrzyni Polski, Krzysztof Ludwiczak - zdobywca Halowego Pucharu Polski oraz Mściwoj Kiecoń - wielokrotny medalista MP juniorów i młodych Jeźdźców. Przez cały weekend w wydzielonej części mają się odbyć 22 konkursy. Dla najlepszych przygotowane są nagrody, ich pula wynosi 60 tys. złotych.

  Jeszcze dzisiaj bilet jednorazowy kosztuje 10 zł, jutro i pojutrze już 15 zł. Za okazaniem legitymacji studenckiej, szkolnej lub emeryta wstęp kosztuje 8 zł. Aby wejść na targi kilkukrotnie każdego dnia, należy zapłacić 30 zł. Wejście na trwające do końca weekendu targi znajduje się przy ul. Bukowskiej. Dziś i jutro pawilon otwarty jest do godz. 20, natomiast w ostatni dzień trwania imprezy do 18.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo