Leszno: Wziął w łapę za świąteczne bony?

  Leszno: Wziął w łapę za świąteczne bony?

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie powiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z pracowników. Mężczyzna był odpowiedzialny za zamówienia publiczne i mógł przyjąć korzyści majątkowe podczas procedury przetargowej, w której wyłoniony miał zostać dostawca bonów świątecznych.
  - Trwa postępowanie sprawdzające. Jesteśmy na etapie zbierania materiałów dowodowych. Doniesienie było bardzo lakoniczne. Dopiero po zebraniu materiałów zdecydujemy o wszczęciu śledztwa przeciwko konkretnym osobom - wyjaśnia Michał Smętkowski, zastępca prokuratora rejonowego w Lesznie.

  Do prokuratury nie dotarły jeszcze wszystkie dokumenty. Nie wiadomo, czy pracownik zostanie potraktowany jako funkcjonariusz publiczny, a miałoby to zasadniczy wpływ na kwalifikację prawną i ewentualny wymiar kary.
  Groziłoby mu wtedy nawet 10 lat więzienia. Bony świąteczne, które zamawiał Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie, opiewały na kwotę ponad 600 tysięcy złotych. Pracownik miał przyjąć kilka tysięcy złotych od jednej z firm startujących w przetargu, jako gwarancję, że to właśnie ona będzie dostawcą bonów dla załogi.

  Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie przesłuchany został Tomasz Stroiński, dyrektor leszczyńskiego szpitala. Być może jego zeznania będą kluczowe w podjęciu decyzji o wszczęciu śledztwa przeciwko pracownikowi WSZ.

  Jeśli doniesienie o popełnieniu przestępstwa się potwierdzi, odpowiedzialność nie ominie również pracownika firmy startującej w przetargu. Mężczyzna, który jest podejrzany o przyjęcie łapówki, stracił już posadę w leszczyńskiej lecznicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo