"Wielkopolskie wzloty i upadki 2009" - zagłosuj

  "Wielkopolskie wzloty i upadki 2009" - zagłosuj

  Tomasz Cylka, Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Wielkopolskie wzloty i upadki 2009" - takie jest hasło naszego plebiscytu. Chcemy wybrać człowieka, który w tym roku przyniósł naszemu regionowi najwięcej powodów do dumy, jak i tego, do którego działalności lub postępowania było wiele zastrzeżeń. Tydzień temu przedstawiliśmy nasze redakcyjne typy. Po uwzględnieniu propozycji czytelników przedstawiamy ostateczne nominacje.
  W kategorii wzloty, czyli sukcesy znaleźli się: profesorowie Józef Barnaś, Bogdan Marciniec i Jerzy Strzelczyk, którzy dostali tzw. polskie Noble za wybitne osiągnięcia naukowe. I choć nie tworzą jednego zespołu, to ich sukcesy traktujemy równorzędnie. Głos oddany na jednego z nich oznacza poparcie dla pozostałych dwóch. Grzegorz Bielawski z Trzcianki to znany w całym kraju obrońca zwierząt. Andrzej Maleszka nakręcił pełnometrażowe "Magiczne Drzewo", jeden z najlepszych polskich filmów fabularnych dla najmłodszej widowni. Prof. Maria Siemionow dokonała pierwszego na świecie przeszczepu twarzy. Anita Włodarczyk jest zaś mistrzynią w rzucie młotem i rekordzistką świata.

  ZAGŁOSUJ NA WZLOTY W NASZEJ SONDZIE

  W kategorii upadki, czyli porażki, znaleźli się: Ryszard Dembiński - szef spółki Euro Poznań 2012 i Michał Prymas - pełnomocnik prezydenta Ryszarda Grobelnego ds. Euro 2012. Ich porażki związane z budową stadionu też traktujemy na równi. Paweł Nejman, to były już komendant policji w Gnieźnie, który miał mobbingować pracowników. Z kolei Peja, raper z poznańskich Jeżyc, nawoływał na koncercie do aktów przemocy. Zbigniew Rusak, szef Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, dostał najwięcej głosów od czytelników, którzy dość mają pogarszającej się komunikacji miejskiej. Stawkę uzupełnia były senator Henryk Stokłosa, o którego łapówkarskich zarzutach wie już cała Polska.

  ZAGŁOSUJ NA UPADKI W NASZEJ SONDZIE

  Głosować można przez internet lub tradycyjną pocztą (patrz ramka), a także SMS-em. Wystarczy wysłać SMS pod numer 7101 o treści GLW.Unumer kandydata w głosowaniu na upadek (np. GLW.U8) lub o treści GLW. Wnumer kandydata w głosowaniu na wzlot (np. GLW.W8). Koszt SMS-a - 1.22 zł brutto. Głosowanie trwa od dziś do 24 grudnia do godziny 16.

  WZLOTY:

  Józef Barnaś, fizyk, laureat tzw. polskiego Nobla
  nr SMS 7101: GLW.W1

  Grzegorz Bielawski, obrońca zwierząt z Trzcianki
  nr SMS 7101: GLW.W2

  Andrzej Maleszka, reżyser najlepszych filmów dla dzieci
  nr SMS 7101: GLW.W3

  Bogdan Marciniec, chemik laureat tzw. polskiego Nobla
  nr SMS 7101: GLW.W1

  Maria Siemionow, chirurg, dokonała przeszczepu twarzy
  nr SMS 7101: GLW.W4

  Jerzy Strzelczyk, historyk, laureat tzw. polskiego Nobla
  nr SMS 7101: GLW.W1

  Anita Włodarczyk, mistrzyni świata w rzucie młotem
  nr SMS 7101: GLW.W5

  UPADKI:

  Ryszard Dembiński, prezes spółki Euro Poznań 2012
  nr SMS 7101: GLW.U1

  Paweł Nejman, b. komendant policji w Gnieźnie
  nr SMS 7101: GLW.U2

  Peja - Ryszard Andrzejewski, raper z Poznania
  nr SMS 7101: GLW.U3

  Michał Prymas, prezydencki pełnomocnik ds. Euro 2012
  nr SMS 7101: GLW.U1

  Zbigniew Rusak, dyrektor ZTM w Poznaniu
  nr SMS 7101: GLW.U4

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Towarzyszu Cylka !

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 20

  kilka dni temu było tu ponad 30 antygrobelnych wpisów. Skasowaliście je towarzyszu Cylka . Potem były dwa głosy protestując przeciw tej podłej manipulacji. A dzisiaj jakaś dziwna lista bez pana...rozwiń całość

  kilka dni temu było tu ponad 30 antygrobelnych wpisów. Skasowaliście je towarzyszu Cylka . Potem były dwa głosy protestując przeciw tej podłej manipulacji. A dzisiaj jakaś dziwna lista bez pana Ryszarda. Z taką manipulacja to Wy nadajecie do Trybuny Ludu a nawet to Gazety Wybiorczej. Czy jak się golicie , tow. Cylka to nie chce się Wam temu w lustrze napluć w gębę ? Bo jeśli tak to jeszcze jesteście towarzyszu do uratowania a jeśli nie to jesteście chamskim manipulatorem. To jest wolność prasy made in Głos Wielkopolski. Gratuluje redakcji i zespołowi że tak pozwolicie sobą manipulować. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie Rysiu ?

  abc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 18

  Dembiński, Prymas i Rusak powinni być zastąpieni jednym nazwiskiem - Ryszard Grobelny. To ona stoi za decyzjami i działaniami podejmowanymi przez tych panów - i wielu innych zresztą też.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a gdzie Ryszard G.?

  cia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

  Ryszard G. jako weteran upadków, niepowodzeń i porażek nie dostał sie do finału?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo