Poznań: Nowa kampania antynarkotykowa. Plakaty w całym...

  Poznań: Nowa kampania antynarkotykowa. Plakaty w całym mieście

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wyraziste plakaty z napisem "Narkosamotność" stanęły w ośmiu najbardziej newralgicznych punktach miasta. To element kampanii policji i Urzędu Marszałkowskiego.
  - Samotność jest jedną z konsekwencji uzależnienia - tłumaczy Alicja Godyla-Jasicka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Niewiele osób, które przeżywa pierwszy kontakt ze środkami odurzającymi wie, że z czasem w ich życiu może pojawić się pustka, a jedyne, na czym będzie im zależało to będzie zdobycie kolejnej "działki" narkotyku. Dlatego chcemy, by plakaty zobaczyło jak najwięcej osób, pieszych, kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej. Mamy na-dzieję, że skłonią one do refleksji - tłumaczy.

  Kampania "Narkosamotność" będzie prowadzona w grudniu. Jest uzupełnieniem długofalowej polityki policji, która ma doprowadzić do ograniczenia narkomanii.

  W pierwszym półroczu tego roku policja zanotowała ponad 7 tysięcy przestępstw narkotykowych (więcej niż w 2008 roku). - To jednak nie oznacza, że wzrosła liczba narkomanów, lecz, że coraz częściej ujawniamy posiadanie narkotyków - tłumaczy Godyla-Jasicka.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo