Przewlekle chorzy boją się infekcji w przychodniach

  Przewlekle chorzy boją się infekcji w przychodniach

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W czasie zwiększonej liczby infekcji każe nam się czekać w kolejce po receptę - oburza się Jan Kowalski, chorujący na astmę. - A do tej pory wystarczyło zadzwonić lub zostawić karteczkę w rejestracji i lekarz wypisywał receptę na leki.
  Czytelnik zdenerwowany jest tym, że w jego przychodni nagle zmieniło się postępowanie lekarzy przy ordynowaniu leków pacjentom przewlekle chorym.
  - Choruję na astmę i to jest niezmienne od wielu lat - opowiada. - Leków potrzebuję stale i wciąż tych samych. Teraz muszę się rejestrować na wizytę u lekarza i czekać w długiej kolejce razem z kaszlącymi i chorującymi na infekcje ludźmi. A ja, oprócz choroby przewlekłej, jestem zdrowy. Uważam, że niepotrzebnie naraża się pacjentów na ryzyko zachorowania!

  - Nie ma mowy o karteczkach w rejestracji - odpowiada Barbara Rodziewicz, kierownik przychodni Amicus na osiedlu Pod Lipami, do której chodzi nasz czytelnik. - Przykro mi, ale powinno być tak, że pacjent spotyka się z lekarzem przed wypisaniem recepty.

  - W naszej przychodni już przed trzema laty zaprzestaliśmy takiej praktyki - mówi dr Małgorzata Śron, kierownik przychodni Lekarza Rodzinnego na os. Łokietka. - Też się pacjenci wówczas buntowali, ale odważyłam się zlikwidować ten zwyczaj i to się sprawdza. Poza tym zdarzało się tak, że zarejestrowanych było 50 pacjentów, a w rejestracji czekało... 20 karteczek. To utrudnia pracę. Poza tym zawsze mogę wypisać receptę z przedłużoną datą.
  Stanowisko takie częściowo potwierdza wielkopolski NFZ.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nowy zakaźny szpital-ul. Żelazna w Poznaniu

  Zbych z Wildy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  W. Szanowna Pani Redaktor
  Katarzyna Kamińska
  "Głos Wielkopolski"

  Miła Pani Redaktor!
  Artykuł SUPER !!! Trafienie w "10". Gratuluję. Ale to jest pikuś, te ewent. infekcje w przychodni....rozwiń całość

  W. Szanowna Pani Redaktor
  Katarzyna Kamińska
  "Głos Wielkopolski"

  Miła Pani Redaktor!
  Artykuł SUPER !!! Trafienie w "10". Gratuluję. Ale to jest pikuś, te ewent. infekcje w przychodni. Zanosi się na większą "DRAKĘ", w nowym szpitaliku zakaźnym na Nowym Mieście w Poznaniu, jako części szpitala Szkolna/Kurlandzka. Ten oddz. zakaźny, to perełka w Poznaniu na miarę XXI wieku. Cudo! Chwała menedżerom! W nowym roku wolnostojący, śliczny budynek z odrębnym wjazdem (bo ZAKAŹNY) od strony ul. Żelaznej zostanie przyłączony do ogólnego szpitala miejskiego. Zatem idea separacji chorych zakaźnych od chorych z innych oddziałów - upadnie. Co gorzej: zlikwidowane zostanie laboratorium na oddz. zakaźnym (=oszczędność etatów). Pacjenci na badania "cito" będą biegać dookoła istniejącego szpitala, aby oddać krew i mocz do badań w istniejącym, Centralnym Laboratorium. Pracownicy przenosić będą zarazki na swoich roboczych ciuchach. A co na to przepisy zdrowotne, sanepid, bhp i tzw. "żółta książeczka", nie mówiąc o kontrakcie z NFZ. Czy Ministerstwo Zdrowia już o tym wie? Obyśmy - jako gospodarni Wielkopolanie znani z pracy organicznej i racjonalnej - ponownie nie obudzili się z rączką w ... .
  Ciekaw jestem fotoreportażu w wykonaniu Pani Redaktor.
  Łącząc pozdrowienia
  kłaniam się
  Zbych z Wildyzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pRZEWLEKLE CHORZY...

  ANTONI (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Moja pani dr rodzinna traktuje mnie poważnie i uważa za odpowiedzialnego pacjenta.Od 10 lat biorę leki na przewlekłe choroby (tarczyca,serce). Raz na kwartał pojawiam się, przedstawiam ostatnie...rozwiń całość

  Moja pani dr rodzinna traktuje mnie poważnie i uważa za odpowiedzialnego pacjenta.Od 10 lat biorę leki na przewlekłe choroby (tarczyca,serce). Raz na kwartał pojawiam się, przedstawiam ostatnie wyniki i jeśli nie ma zmian ( a na ogół nie ma) to wypisuje mi te same leki i dawki.Po co miałbym zawracać głowę i ZABIERAĆ CZAS komuś, kto potrzebuje natychmiastowej wizyty ? Kto wpadł na taki "genialny " pomysł,by w sprawie recept na przewlekłe choroby każdorazowo zajmowac czas lekarzowi i innym pacjentom ?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo