Poznań wygrał ze stolicą wyścig o firmę Ciber

  Poznań wygrał ze stolicą wyścig o firmę Ciber

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań odnotował kolejny sukces na swoim koncie. Amerykańska firma Ciber z branży IT zdecydowała się uruchomić tutaj oddział. Działa ona w 18 krajach. W Europie ma swoją główną siedzibę w Londynie oraz przedstawicielstwa we wszystkich większych krajach. Poznańskie centrum będzie pierwszym w Europie Wschodniej.
  Do klientów Ciber należą m.in. Bank Światowy, T-Mobel czy Thermo Fisher. Jej obroty roczne wynoszą 1,1 mld dolarów. Zatrudnia 8600 osób.

  - Świadczymy usługi IT - mówi Anthony J. D'Ambrosi, dyrektor do spraw operacyjnych Ciber. - Udostępniamy zabezpieczenia komputerowe, zajmujemy się zabezpieczaniem informacji czy ochroną danych osobowych. W tym ostatnim przypadku przepisy obowiązujące w Europie są znacznie surowsze niż w USA.

  Poznańskie centrum zostanie uruchomione w pierwszym kwartale przyszłego roku. Będzie ono oferować usługi aplikacyjne SAP, helpdesk (zarządzanie wsparciem technicznym), zajmie się operacjami internetowymi. Na początek przewiduje się zatrudnienie około 80 osób. W kolejnych trzech latach pracę tutaj znajdzie 200 specjalistów.

  - Od dwóch dni szukamy miejsca na biuro - twierdzi Elizabeth Kubycheck, zastępca szefa działu marketingu i rozwoju biznesu. - Przejrzeliśmy siedem ofert. W styczniu zdecydujemy, która lokalizacja jest najlepsza. W lutym i marcu przeprowadzimy nabór pracowników. Poszukujemy specjalistów z branży IT, znających wiele języków obcych, komunikatywnych, o wysokim poziomie etyki zawodowej.

  Zanim Ciber wybrał nasz kraj, najpierw przeprowadził badania. Wykazały one, że Polska jest najbardziej atrakcyjnym państwem do inwestowania.

  - O wyborze Poznania zadecydowały znakomicie wykształcona kadra i koszty - wymienia D'Ambrosi. - To miasto przyjazne inwestorom i klientom. Ważnym czynnikiem było też wsparcie ze strony prezydenta i jego urzędników.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo