Z sądu: Kurpisz zapłaci 148 tysięcy za plagiat w...

  Z sądu: Kurpisz zapłaci 148 tysięcy za plagiat w encyklopedii

  JAC

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie toczącej się od ośmiu lat. Andrzej Gowarzewski, dziennikarz sportowy z Katowic, oraz wydawca "Encyklopedii piłkarskich mistrzostw świata", oskarżył wydawnictwo Kurpisz z siedzibą w Przeźmierowie o plagiat.
  Sąd uznał oskarżenia Gowarzewskiego i wydawnictwu Kurpisz nakazał zapłacić dziennikarzowi z Katowic ponad 148 tysięcy złotych z odsetkami, a w ciągu dwóch tygodni po uprawomocnieniu wyroku, zamieścić przeprosiny i wyrazy ubolewania w ogólnopolskim dzienniku "Rzeczpospolita".

  - Informacje, że mecz się odbył oraz jaki był jego wynik, były ogólnodostępne. Natomiast wszystkie inne dane były zbierane i sprawdzane przez powoda - stwierdziła sędzia Maria Stachowiak w uzasadnieniu wyroku.

  Gowarzewski zarzucił wydawnictwu Kurpisz bezprawne skopiowanie w swojej publikacji o piłkarskich mistrzostwach świata, informacji z jego encyklopedii.

  - Po tym wyroku prawdopodobnie złożymy doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez autorkę tego wydawnictwa, która składała fałszywe zeznania - mówi Andrzej Gowarzewski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo