Poznań: Nabór do straży miejskiej. Szesnaście osób na...

  Poznań: Nabór do straży miejskiej. Szesnaście osób na miejsce

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Około 450 osób ubiega się o pracę w poznańskiej straży miejskiej, choć miejsc jest tylko 27. - Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania - przyznaje Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. - Tak wielu chętnych nie mieliśmy od lat, a dokładniej od czasu, gdy uruchomiliśmy patrole szkolne - przypomina.
  Dzisiaj minął termin składania dokumentów przez osoby ubiegające się o pracę w straży. Ponieważ niektórzy mogli wysyłać aplikacje pocztą, straż jeszcze jutro spodziewa się kolejnych zgłoszeń.

  Przyjęci do pracy funkcjonariusze będą pracować "na ulicy" - legitymować, pouczać, nakładać mandaty, przyjmować interwencje od mieszkańców oraz zabezpieczać imprezy, uroczystości i obiekty komunalne.

  Wcześniej jednak muszą przejść postępowanie kwalifikacyjne. Będzie sprawdzana sprawność fizyczna kandydatów, poziom wiedzy ogólnej. Po rozmowie kwalifikacyjnej wyłonionych zostanie około 30 osób, które skierowane zostaną na badania lekarskie. Jeśli przejdą je pozytywnie i ukończą kurs szkoleniowy będą mogli zacząć pracę.

  Przypomnijmy, że początkujący municypalny zarabia 1900 złotych brutto.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo