Koło: Zrabowali miedź wartą ponad pół miliona

  Koło: Zrabowali miedź wartą ponad pół miliona

  AK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kolscy policjanci zatrzymali paserów, którzy przewozili zrabowany pod koniec listopada pod Kołem ładunek miedzi. Poszukiwania rabusiów trwają.
  Na jednym z parkingów przy drodze K-92 nieopodal Koła nieznani dotąd sprawcy napadli na odpoczywającego kierowcę tira z 24 tonami miedzi w naczepie. Przestępcy wywabili kierowcę z kabiny, a potem skrępowanego pozostawili w lesie. Dopiero następnego dnia rano udało mu się wyswobodzić z więzów i powiadomić policję. Tir z ładunkiem wartym blisko 580 tys. złotych zniknął. Pustą ciężarówkę znaleziono nazajutrz w Mazowieckiem. Po kilku dniach zatrzymano czterech paserów, a potem kolejnych dwóch, w tym 38-letniego współwłaściciela firmy recyclingowej z województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie odbył się przeładunek miedzi. Zatrzymani mają od 34 do 59 lat i są mieszkańcami trzech województw. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe i dozór policji. Dotąd udało się odzyskać 8,5 tony miedzi. Ale sprawa jest rozwojowa i można spodziewać się kolejnych zatrzymań.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo