Gostyń: Koniec siedmioletniego sporu pomiędzy gminą i...

  Gostyń: Koniec siedmioletniego sporu pomiędzy gminą i PTBS-em

  SK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Gmina zawarła ugodę z Poznańskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego w sprawie gruntu przy ul. Górnej w Gostyniu. W ten sposób zakończył się trwający od ponad siedmiu lat spór.
  W 2000 roku PTBS kupił od samorządu prawie hektar gruntu z zamiarem wybudowania na nim bloku w systemie budownictwa społecznego. Z tego powodu gmina udzieliła 95 procent bonifikaty na sprzedaż działki oszacowanej wówczas na 345 tys. zł. PTBS nie wywiązał się jednak z umowy wzniesienia mieszkań, a popełnione przez samorząd zaniechania mogły doprowadzić do utraty przez gminę możliwości odzyskania należnej bonifikaty powiększonej o waloryzację.


  Zawarte przed sądem w Poznaniu porozumienie zabezpiecza jednak interesy Gostynia. Na jego mocy PTBS w drodze przetargu sprzeda działkę. Uzyskane w ten sposób pieniądze strony podzielą między siebie, z tym że samorząd otrzyma nieco ponad 68 procent tej kwoty. Przy sprzedaży PTBS wyda nabywcy egzemplarz dokumentacji projektowej planowanej inwestycji oraz decyzję o warunkach zabudowy z 7 października tego roku. Przewiduje ona wzniesienie na tym terenie budynku wielorodzinnego.

  Najbardziej prawdopodobny termin przeprowadzenia przetargu to luty przyszłego roku. Cena wywoławcza działki została ustalona na 650 tys. zł netto.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo