Piła: WORD po kontroli. Ponad 600 stron raportu

  Piła: WORD po kontroli. Ponad 600 stron raportu

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Po blisko pół roku dobiegła końca kontrola Urzędu Marszałkowskiego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile. W poniedziałek komisja rewizyjna, która jej dokonała, będzie pracować nad wnioskami. Raport pokontrolny wraz z załącznikami liczy ponad 600 stron. Do części z nich udało nam się dotrzeć.
  Kontrola w pilskim WORD wszczęta została na wniosek radnej sejmiku Bogumiły Hromiak-Paprzyckiej. To jej zdaniem, w pilskim ośrodku miało dochodzić do poważnych nadużyć. Kontrola wykazała, że faktycznie nie wszystko w pilskim WORD jest tak, jak być powinno.

  - Część nieprawidłowości została wskazana już w trakcie trwania kontroli. WORD w Pile zastosował się do naszych zaleceń - wyjaśnia Zbigniew Winczewski, przewodniczący komisji rewizyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.


  O tym, jakie komisja wydała zalecenia i jakie będą wnioski pokontrolne, Winczewski mówić jednak na razie nie chce.
  - Wnioski zostaną ustalone przez całą komisję dopiero na jej poniedziałkowym posiedzeniu. Później przekażemy je marszałkowi. Od niego zależy, jak oceni dane przewinienie - podkreśla przewodniczący.

  "Przewinień", ze względu choćby na obszerność raportu, wydaje się być sporo. We fragmencie, do którego udało się nam dotrzeć, mowa jest m.in. o przeprowadzanych przez WORD kursach dla kandydatów na egzaminatorów. Część z uczestników kursów była na nie przyjmowana, mimo iż wcześniej nie przeszła wymaganych egzaminów kwalifikacyjnych. Poszło też o używanie służbowych telefonów komórkowych. Z jednego z nich korzystał pracownik, mimo iż przebywał na zwolnieniu chorobowym. Część pilskiego ośrodka posługiwała się pieczątkami "z upoważnienia dyrektora", nie mając do tego stosownych upoważnień.

  Błędy wytknięto również w polityce kadrowej WORD. Kilku pracowników na stanowiskach kierowniczych nie posiadało np. zaświadczeń o udziale w szkoleniach dotyczących zakresu wykonywanych czynności. Co jeszcze? Tego dowiemy się prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo