Kontenery sztuki stanęły na placu Wolności

  Kontenery sztuki stanęły na placu Wolności

  Małgorzata Mrozek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie przyjdzie Mahomet do góry, to przychodzi góra do Mahometa - tak samo jest ze sztuką młodych artystów, których dokonania prezentuje poznańska Galeria Nowa. Od dziś wraz ze Stowarzyszeniem Twórczym Nowa Nowa wystawiają prace wybranych absolwentów ASP w kontenerze na placu Wolności.
  - Poznańscy młodzi artyści, którym poświęcona jest ta wystawa, są wolnymi strzelcami. Zależało mi na tym, aby byli to ludzie mogący oddać się sztuce. Wyjątkiem jest jedynie Arkadiusz Nowakowski, współpracujący z ASP - mówi Katarzyna Braniecka, właścicielka Galerii Nowa. Dwunastu twórców to byli uczestnicy wystaw Salted Candy. - W czerwcu tego roku rozpoczęła się nowa dekada działalności mojej galerii. Tą poświęcam właśnie młodym artystom - dodaje.


  W dwóch przeszklonych kontenerach znajdujących się obok EMPIK-u przy placu Wolności wystawione są obrazy, rysunki, zdjęcia, a także filmy wideo. Do ich odwiedzenia ma nakłonić m.in. poczęstunek. - Wzorem plenerowych wystaw w Niemczech chcę wprowadzić ich zwyczaj częstowania gości ciepłymi napojami. To sprzyja przede wszystkim miłej atmosferze - wyjaśnia Braniecka.

  To już nie pierwsza tego typu impreza "kontenerowa" w centrum Poznania. Dlaczego sztuka wędruje na ulice? - Kontener pozwoli zainteresować sztuką tych, którzy do galerii by nie weszli. Ponadto teraz jest to dobry moment. W okresie przedświątecznym zwiększa się szansa na powodzenie tego projektu - tłumaczy Braniecka. - To mój prezent mikołajkowy dla miasta, jego mieszkańców oraz gości - dodaje.

  Wystawa potrwa do soboty. Kontenery zostaną zamknięte około godz. 20. Około, bo jak zapewnia jej właścicielka, także po tej godzinie goście będą mile widziani. Jest to impreza dla wszystkich. Poznanie sztuki współczesnej, mimo zapewnień kulturoznawców, wcale nie wymaga przygotowania teoretycznego. Co zatem jest potrzebne do jej skosztowania? - Emocje - odpowiada krótko Katarzyna Braniecka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo