Od dzisiaj kolejne biletomaty doładują nam komkartę

  Od dzisiaj kolejne biletomaty doładują nam komkartę

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznaniacy przekonali się już do ładowania biletów okresowych w biletomatach. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dzisiaj funkcję w kolejnych sześciu urządzeniach. Komkartę będziemy więc mogli doładować w jedenastu automatach (w ramce podajemy, w których). Jest więc szansa, że skończy się gehenna pasażerów, którzy co miesiąc tracili czas, stojąc w długiej kolejce pod Kaponierą.
  Funkcję ładowania komkart uruchomiono w pięciu automatach biletowych 28 września. W ciągu trzech pierwszych dni skorzystało z niej 58 osób. W październiku tym sposobem doładowane zostały 373 karty okresowe.

  - Funkcja została bardzo dobrze przyjęta przez pasażerów. Jestem przekonana, że liczba osób doładowujących tak komkarty będzie rosła - mówi Zdzisława Andrzejewska, zastępca dyrektora ZTM. - Podobnie jak biletów jednorazowych.


  W kwietniu, kiedy wszystkie biletomaty stały już na poznańskich przystankach, pasażerowie wydali w nich 150 tysięcy złotych. Oznacza to, że 3 procent wszystkich biletów kupiono właśnie w automatach. Dzisiaj do ekranu biletomatów sięgamy częściej. Zwłaszcza gdy chcemy zapłacić z góry za przejazdy w ciągu 24-godzin lub tygodnia.

  W październiku jednorazowych biletów czasowych automaty sprzedały prawie 308 tysięcy (w całym mieście - ponad 3,7 miliona). Z automatu pochodziło więc nieco ponad 8 procent wszystkich z nich. Znacznie więcej kupiono w ten sposób biletów przystankowych (w porównaniu z kioskami czy punktami ZTM). Prawie 5,5 tysiąca biletów spośród prawie 21 tysięcy wszystkich kupionych w październiku to te z automatów - czyli ponad 26 procent. Z kolei biletów 24-godzinnych i siedmiodniowych - 16 procent.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie ta ramka?

  Wolf (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

  j.w.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo