Chodzież: Starostwo zapłaci odszkodowanie zwolnionej...

  Chodzież: Starostwo zapłaci odszkodowanie zwolnionej urzędniczce

  Bożena Wolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Sąd Pracy uznał, że starosta chodzieski Mirosław Juraszek zwolnił urzędniczkę, kierowniczkę wydziału promocji, nie z przyczyn jakie podał w rozwiązaniu z nią umowy. I dlatego sąd orzekł, że należy się jej odszkodowanie w wysokości około 8,5 tysiąca złotych; urzędniczka domagała się ok. 9 tys. zł.
  - Czekamy na pisemne orzeczenie wyroku, wówczas zdecydujemy, czy zapłacić pieniądze, czy też odwołać się od wyroku - mówi radca prawny Starostwa Powiatowego w Chodzieży Beata Kaniewska. Starosta Mirosław Juraszek nie chce komentować sprawy, twierdząc, że nawet nie było go na rozprawie, na której zapadł wyrok.

  O sprawie pisaliśmy w kwietniu tego roku. Marzena F. urzędniczka z wydziału promocji uważała, że starosta zwolnił ją nie, jak podawał oficjalnie w związku z likwidacją stanowiska kierownika wydziału, które wiązało się z likwidacją całego wydziału.
  Uważała, że starosta od jakiegoś czasu miał do niej nieuzasadnione pretensje oraz uwagi. Zlecał jej absurdalne obowiązki, a jej kompetencje powierzał komuś innemu. Zwyczajnie, jak mówiła i udowadniała przed sądem, starosta jej się czepiał, a w końcu zwolnił.

  Wówczas starosta Mirosław Juraszek wyjaśniał, że od Marzeny F., tak jak od każdego swojego pracownika, wymagał jedynie dobrej pracy i realizacji postawionych jej zadań. Sąd jednak - po wysłuchaniu między innymi świadków, pracowników Starostwa - był innego zdania.

  Czy teraz Starostwo Powiatowe zapłaci za to zwolnienie? Była urzędniczka nie domagała się przywrócenia do pracy, jak twierdzi nie chciałaby już pracować w Starostwie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo