Poznań: Śmierć szczura w cukierni

  Poznań: Śmierć szczura w cukierni

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznaniacy, którzy dzisiaj rano przechodzili w pobliżu rynku Jeżyckiego przecierali oczy ze zdumienia. Przez ulicę Kraszewskiego przebiegł spory szczur.
  Pomknął przez chodnik, dopadł do rzędu kamienic. Desperacko próbował ukryć się w jakiejś dziurze. Nie znalazł schronienia, więc próbował dalej. Wtedy w drzwiach cukierni stanął opuszczający ją klient. Zwierzak wykorzystał okazję i wpadł do pomieszczenia z wypiekami.

  Mężczyzna wychodzący z cukierni stanął jak wryty. Kobieta, która próbowała wejść do sklepu odskoczyła jak oparzona. Zrezygnowała z zakupów.
  Na ulicy zrobiło się spore zamieszanie. Zajście zauważył też przejeżdżający w pobliżu patrol municypalnych. Strażnicy miejscy, Viktoria Celer i Krzysztof Wesołowski z jeżyckiego referatu, natychmiast zawrócili, zatrzymali radiowóz przy cukierni i wbiegli do niej, by pomóc w łapaniu szczura.

  - Byli w środku, zanim dotarło do nas, co właściwie się stało - opowiadała nam później ekspedientka.
  - Szczur przebiegł przez sklep, wpadł na zaplecze, a strażnicy za nim - relacjonował jej kolega, również pracownik cukierni. - Kiedy wreszcie strażnikowi udało się przydepnąć zwierzaka, odetchnęliśmy z ulgą - dodaje kobieta. Jak mówi, najważniejsze, że ani przez moment nie stracili szczura z oczu, więc jasne jest, że gryzoń nie dotknął niczego poza podłogą i nie miał kontaktu z produktami spożywczymi. Strażnicy tymczasem włożyli martwego już szczura do kartonika i zawieźli do utylizacji.

  - W pobliżu remontowane są kamienice. Sądzimy, że dlatego pojawiły się szczury. Niezależnie od środowego incydentu i tak ustawimy pułapki na te gryzonie - zapowiadają pracownicy cukierni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo