Konin: Studenci odetchnęli z ulgą. Informatyka na AHE działa...

  Konin: Studenci odetchnęli z ulgą. Informatyka na AHE działa legalnie

  RED

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  1 grudnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało władzom Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi pismo, z którego wynika, iż resort zaakceptował utworzenie 66 zamiejscowych ośrodków dydaktycznych, a przekazana do ministerstwa dokumentacja spełnia wymogi prawne.
  To dobra wiadomość dla studentów informatyki z konińskiego ośrodka AHE. Przypomnijmy, 2 września minister nauki i szkolnictwa wyższego, po negatywnej ocenie Państwowej Komisji Akredytacyjnej, cofnęła AHE uprawnienia do prowadzenia tego kierunku.

  Ministerstwo nie ma już zastrzeżeń do wykonanych przez uczelnię zaleceń pokontrolnych. Zaakceptowano zmiany w programie i regulaminie studiów, obsadzie kadry dydaktycznej, dostępie do bibliotek i kształceniu na odległość.

  Oznacza to, że ministerstwo przyjęło i zaakceptowało wdrożony przez uczelnię program restrukturyzacji. Uczelnia istnieje, a studenci AHE kształcą się legalnie i nie grozi im utrata miejsca nauki. Ta wiadomość to także ulga dla pracowników uczelni, którzy nie muszą obawiać się o swoje miejsca pracy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo