Poznań: Lechicka już skończona, ale kierowcy wypróbują ją...

  Poznań: Lechicka już skończona, ale kierowcy wypróbują ją dopiero za dwa tygodnie

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Po roku prac fragment ulicy Lechickiej (od mostu Lecha do ulicy Naramowickiej) jest już ukończony. Po przebudowie ulica została poszerzona do dwóch jezdni. Jednak kierowcy jeszcze będą przez najbliższe dwa tygodnie jeździć tylko jedną jej nitką.
  - Najpierw muszą zostać zakończone sprawy związane między innymi z odbiorem - mówi Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich do spraw inwestycji. - Nowa nitka jezdni będzie udostępniona dla ruchu od 15 grudnia.

  Ulica Lechicka przed remontem była niedostosowana do panującego w tym miejscu natężenia ruchu. Warto przypomnieć, że jest ona fragmentem drogi krajowej numer 92.
  Kierowcy wielokrotnie tracili czas i nerwy, stojąc w korkach. Przed remontem na stan drogi i wynikające z tego niebezpieczeństwo wskazywali także mieszkańcy osiedla Wilczy Młyn znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie trasy.

  Na sprawdzenie walorów przebudowanej Lechickiej kierowcy muszą jednak jeszcze poczekać. Zmodernizowana ulica posiada obecnie dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu. Ponadto wzdłuż Lechickiej postawione zostały ekrany akustyczne, powstały nowe chodniki i ścieżka rowerowa, a także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ulicą Obrońców Tobruku. Ma ona wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

  Gotowa jest już również kładka dla pieszych znajdująca się na przedłużeniu ulicy Wilczak. - Prowadzone będą jeszcze drobne prace, głównie wykończeniowe, w tym pielęgnacja zieleni - wyjaśnia Kazimierz Skałecki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo