Partie w całej Wielkopolsce szukają swoich kandydatów

  Partie w całej Wielkopolsce szukają swoich kandydatów

  Tomasz Cylka, Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tylko rok został do wyborów samorządowych. Już dziś można wskazać kilku kandydatów na prezydentów siedmiu wielkopolskich miast.
  Materiały podobne
  Najmniej wiadomo na razie w Poznaniu. PO ma wyłonić swojego kandydata na prezydenta w styczniu. Dlatego tak szybko, aby był w stanie wygrać wyborczą walkę z urzędującym prezydentem Grobelnym. Na razie na giełdzie nazwisk pojawia się europoseł Filip Kaczmarek oraz radny Grzegorz Ganowicz. Obaj nie zaprzeczają, ale nie brak głosów, że w ten sposób próbują przypomnieć wyborcom o swoim istnieniu. Jednak niewykluczony jest scenariusz, w którym to urzędujący prezydent wystartuje z poparciem PO.

  Kłopoty mają także inne ugrupowania. SLD w Warszawie już postawiło na Wojciecha Olejniczaka. W Poznaniu szukają kandydata, który na dodatek zostanie zaakceptowany przez inne partie mające utworzyć centrolewicową koalicję.

  - W tej chwili rozmawiamy z dwoma kandydatami, ale nazwisk nie zdradzę - mówi radny Tomasz Lewandowski, szef poznańskich struktur Sojuszu. Z naszych informacji wynika, że poduwagę brana jest kandydatura prof. Antoniego Szczucińskiego, radnego z SLD. Raczej wykluczony jest ponowny start Andrzeja Nowakowskiego, byłego wojewody.

  Podobny dylemat ma PiS, który czeka na wybory okręgowych struktur partii na wiosnę przyszłego roku. Wiadomo, że kandydata musi wskazać prezes partii Jarosław Kaczyński. W kręgach PiS rozważana jest między innymi koncepcja, żeby zaproponować start byłemu wojewodzie wielkopolskiemu Tadeuszowi Dziubie, który jest postacią znaną w mieście i ma wysokie notowania u prezesa Kaczyńskiego. Ktokolwiek wystartuje i tak ma niewielkie szanse na wejście do drugiej tury.

  Nad startem zastanawia się za to były polityk PiS poseł Jacek Tomczak, który obecnie działa w Polsce Plus założonej przez Ludwika Dorna. On nie wyklucza, że podobnie jak w 2006 roku spróbuje powalczyć o prezydenturę.

  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo