BOLLYWOOD w Poznaniu!

  BOLLYWOOD w Poznaniu!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Megawidowisko "The Merchants of Bollywood" to największa w historii produkcja przygotowana z ogromnym rozmachem przez najlepszych bollywoodzkich twórców - ludzi którzy chcieli przenieść na scenę wszystko to, co najcenniejsze w indyjskim kinie. 10 grudnia The Merchants of Bollywood wystąpią w poznańskiej Arenie!
  Megawidowisko The Merchants of Bollywood to esencja wszystkiego, co najlepsze w indyjskim kinie. Przepiękne stroje, bajeczna scenografia, energiczni tancerze zabiorą publiczność w podróż po zakątkach największej filmowej metropolii świata. Spektakl ten przedstawia całe bogactwo Indii, z jej zróżnicowaną kulturą, wspaniałą tradycją, kalejdoskopem barw, kolorów, zapachów i wygląda jak tradycyjny film z Bombaju, z tą zaletą, że całość nie jest ukryta za szklanym ekranem.

  Egzotyczna muzyka jest mieszanką tradycyjnych indyjskich rytmów i najbardziej chwytliwych bollywoodzkich hitów. Zaaranżowana przez wziętych indyjskich kompozytorów Salima i Sulaimana Merchantów (zdobywców najważniejszych nagród indyjskiego przemysłu filmowego Screen Awards, Zee Award, IFA Award), odpowiedzialnych m.in. za soundtrack do filmu Dhoom (2004), który odniósł międzynarodowy sukces. Choreografię przygotowała najbardziej rozpoznawalna bollywoodzka tancerka Vaibhavi Merchant, o której mówi się, że ma "dotyk Midasa". Pracowała przy wielu filmach jak Prosto z serca, Nie mów nic oraz nominowanym do Oscara Dawno temu w Indiach i zdobyła wiele nagród, m.in.: National Film Award for Best Choreography, Zee Best Choreography Award czy Star Screen Best Choreography Award.
  Obsada widowiska, a wśród nich odtwórcy głównych ról Carol Furtado, Dipender Singh i Arif Zakaria, to bardzo znani i popularni artyści w bollywodzkim świecie. Występują w największych produkcjach, podziwiani przez fanów i chwaleni przez krytyków za talent, urodę i emanujący z nich entuzjazm.
  Tak jak w bollywoodzkich filmach, również w spektaklu The Merchants of Bollywood odnajdziemy eksplozję emocji: humor, namiętność, wielkie dramaty, trudną miłość, zazdrość, nienawiść, czy przyjaźń. Każde z tych uczuć wyrażane jest poprzez dopracowany w każdym szczególe taniec - najbardziej zachwycające są sceny zbiorowe, które łączą elementy tradycyjnego tańca indyjskiego oraz współczesnego europejskiego - bajeczny śpiew wokalistów oraz subtelne rytmy, grane przez najlepszych indyjskich instrumentalistów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo