Wielkopolska: Otwarcie kopalni gazu

  Wielkopolska: Otwarcie kopalni gazu

  IAR

  Aktualności

  Aktualizacja:

  Aktualności

  W Roszkowie pod Jarocinem w Wielkopolsce zostanie uroczyście otwarta kopalnia gazu ziemnego. Jego zasoby szacowane są na 20 lat.
  Złoża gazu ziemnego w Roszkowie zostały odkryte dwa lata temu. Odwiert, z którego wydobywany jest surowiec, sięga 3 tysięcy metrów. Zanim gaz trafi do mieszkań przechodzi długą drogę uzdatniania. Jest m.in. schładzany i osuszany. Później przesyłany jest 7 kilometrowym gazociągiem do Radlina a stamtąd do całego kraju.

  Instalacja w Roszkowie jest bezobsługowa. Wszystkim sterują komputery. Po kilku latach eksploatacji zapadną decyzje co do dalszych prac poszukiwawczych na złożu. Budowa instalacji w Roszkowie trwała 2 lata.

  Wprawdzie w porównaniu do innych polskich złóż pole gazowe pod Jarocinem nie jest duże, ale jego zasoby szacuje się na ok. 20 lat. Dziś odbędzie się tam przecięcie wstęgi, poświęcenie i symboliczne zapalenie świeczki. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz amerykańskiej spółki Fx Energy Poland, czyli - współudziałowcy kopalni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo