Festyn: Spotkanie

  Festyn: Spotkanie kresowiaków i przyjaciół

  ELKA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj odbyła się 12. edycja imprezy Bigos Nowogródzko-Wileński. Do Centrum Kultury Zamek przyszły tłumy.
  To było specjalne spotkanie kresowiaków i przyjaciół. Specjalne, bowiem właśnie w niedzielę kończyły się obchody 20. rocznicy istnienia Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu.

  W uznaniu zasług minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski nagrodził Towarzystwo honorową odznaką "Zasłużony dla kultury polskiej".
  Dzięki działalności towarzystwa co roku w Poznaniu odbywają się Kaziuki, Bigos Nowogródzko-Wileński, wystawy, koncerty, spotkania i wykłady. Zbierane są dary dla Polaków mieszkających w Wilnie i okolicach. Co roku jest także współorganizatorem akcji zbiórki pieniędzy na ratowanie cmentarza na wileńskiej Rossie.

  Jubileusz świętowano nie tylko tańcami, śpiewem, wróżbami andrzejkowymi, ale także spektaklem Teatru Polskiego z Wilna opartym na twórczości Juliusza Słowackiego. Przedstawienie nosi tytuł "Rozłączeni" i składa się z montażu listów i wierszy poety.

  Uczestnicy mogli także zobaczyć film podsumowującego działalność z 20-lecia towarzystwa i wziąć udział w części biesiadnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo