Poznań: Drogowcy już pracują na ulicy Bukowskiej

  Poznań: Drogowcy już pracują na ulicy Bukowskiej

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rozpoczęła się przebudowa ulicy Bukowskiej, od skrzyżowania z ulicą Prostą aż do granic miasta. Na razie przekazano wykonawcy plac budowy, trwają też prace przygotowawcze. Potem zacznie się budowa kanału deszczowego w ciągu całej ulicy Bukowskiej.
  - Pierwsze roboty nie spowodują dużych utrudnień, zachowany zostanie ruch w obu kierunkach - zapewnia Tomasz Libich, specjalista do spraw komunikacji publicznej w Zarządzie Dróg Miejskich. - Uciążliwości mogą pojawić się podczas budowy kanału deszczowego, która toczyć się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy.

  Po zakończeniu budowy kanału deszczowego drogowcy rozpoczną budowę nowej nawierzchni. A to tylko część prac. Na czterech kilometrach drogi ZDM postawi wiadukt węzłowy przystosowany do układu komunikacyjnego III ramy komunikacyjnej.

  Zostaną przebudowane m.in. skrzyżowania z ulicami: Prostą, Leśnych Skrzatów, Kopciuszka, Perzycką, Sławińską, zaś rozbudowane zostaną skrzyżowania z ulicami Złotowską i Brzechwy. Zmodernizowane będą wjazdy do Portu Lotniczego "Ławica". Powstaną też drogi dojazdowe do posesji, zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe oraz ekrany akustyczne. Przebudowa miejskiego odcinka Bukowskiej kosztuje ponad 84 mln zł.

  Ponad 98 mln zł wyniesie za to przebudowa 5-kilometrowego odcinka Bukowskiej od granic miasta do węzła Zakrzewo, gdzie przebiegać będzie zachodnia obwodnica Poznania. Przebudowa tego odcinka będzie w większości sfinansowana ze środków unijnych.

  - W poniedziałek złożymy do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na kwotę ponad 83 mln zł - tłumaczy Kinga Hedrych z wydziału planowania techniczno-ekonomicznego Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. - Potem będziemy mogli ogłosić przetarg na budowę, co nastąpi na początku przyszłego roku.

  Ulica Bukowska jest fragmentem drogi wojewódzkiej nr 307. Modernizacja odcinka od granic miasta, za który odpowiada WZDW, mogłaby się rozpocząć w II kwartale 2010 roku. Także i na tym odcinku Bukowska będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami, przebudowanych będzie też sześć skrzyżowań i rondo w Wysogotowie. Przebudowa ulicy ma się zakończyć w połowie 2011 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo